Thursday, October 18, 2012

lojra me kerre

SHKODËR - Dy shtetas janë plagosur gjatë një konflikti mes tyre, ndërsa njëri ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Shkodrës.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16 në fshatin Hot i Ri i komunës Rrethina në Shkodër, ku Augustin Nika ka mbetur i plagosur dhe në gjendje kritike për jetën, i qëlluar me armë zjarri pistoletë në bark në një prej rrugëve të fshatit, teksa shkonte në banesën e tij lojra me barbi.

Sipas informcioneve të grumbulluara, dy të dëmtuarit janë konfliktuar disa minuta para ngjarjes në një prej lokaleve të lojrave të fatit në këtë fshat dhe mësohet se konflikti mes tyre ka qenë për baste me lojra me kerre

Albert Shkëmbi është përleshur fizikisht me Agustin Nikën dhe e ka goditur atë me sende të forta. Ky ka marrë plagë dhe dëmtime në kokë e trup, por ka mundur të largohet nga lokali. Mendohet se ai ka shkuar në banesë, ku ka marrë një armë zjarri pistoletë dhe ka qëlluar për hakmarrje mbi Albert Shkëmbin, ndërsa ky po shkonte në shtëpi. Të dy ndodhen në spital, ku Shkëmbi është në sallën e operacionit në gjendje të rëndë. Policia ka bërë ndalimin e autorit të dyshuar në ambjentet e spitalit, ku është duke u mjekuar.

Wednesday, June 20, 2012

Lojra me kerre

Të paktën 600 aplikime, të gatshme si në iOs ashtu edhe në Android, me një sy tek celulari. Hap dyert kështu App Center e Facebook, e njoftuar në maj.

Në praktikë është një vitrinë që u tregon abonentëve aplikimet më interesante, sidomos lojra dhe ato që janë më të integrueshme me Timeline, faqja përkatëse në rrjetin social.

App Center është në dispozicion të abonentëve në Shtetet e Bashkuara, ndërkohë që në javët e ardhshme do të zgjerohet për 900 milionë përdoruesit me linkun: https://www.facebook.com/appcenter.

Ndërkohë, rrjeti social vazhdon aventurën e tij në bursë, që është shoqëruar me ngritje dhe rënie të vlerës së aksioneve të tij si dhe lojra me kerre.

Pak ditë më parë aksionerëve të Facebook iu ofruan 40 milionë dollarë nga Nasdaq për një avari kompjuterike që i pengoi ata të zhvillonin tregtinë ditën kur debutuan në bursë.

Aksionet e Facebook dolën në shitje me 38 dollarë për aksion më 18 maj dhe menjëherë vlera e tyre u ngrit me hapa marramendës. Por në fund të ditës ato me zor arritën poshtë vlerës fillestare, 25 dollarë për aksion lojra me kerre.

Si gjithmone mos harroni te luani lojra te reja si dhe lojra me gta.

Thursday, June 14, 2012

Perjashtohet Erkand Qerimaj

Federata Ndërkombëtare e Atletikës përjashtoi me katër vjet peshëngritësin shqiptar, Erkand Qerimaj, i cili rezultoi pozitiv në testin antidoping të zhvilluar në Europianin e Antalias, ku ai u shpall fitues për peshat 77 kilogram.

Ajo që bie në sy në listën e të pezulluarve është fakti se të gjithë ata që kanë rezultuar pozitiv për të njëjtën substancë si Qerimaj janë dënuar deri në dy vjet, ndërsa shkodrani ka marrë dyfishin e atij dënimi lojra me barbi

”Më erdhi shumë i habitshëm vendimi i Federatës Botërore për pezullimin 4-vjeçar. Kam ndërmend të çoj çështjen në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, në Zvicër, ku do të kërkoj uljen e dënimit dhe mundësinë e përfaqësimit në Lojrat Olimpike. Duke parë të gjitha rastet e tjera që janë në gjykatën e KAS-it, të gjithë sportistët e tjetë të kapur me të njëjtën substancë, nuk e kalojnë një vit dënim”, deklaroi peshëngritësi Qerimaj.

Trajneri Zef Kovaçi, pasi ka marrë përsipër përgjegjësinë e tij, ka lëshuar akuza ndaj zyrtarëve të komisionit anti-doping në Shqipëri. “Në Shqipëri, asnjë institucion apo individ, që paguhen me dhjetëra veta për këtë punë, nuk na ka njoftuar që të kemi kujdes nga vitaminat. Kjo është përgjegjësi e jona, por është përgjegjësi edhe e shumë njerëzve që marrin rrogë për këtë punë. Nuk na ka ardhur një herë në jetën time një doktor në palestër të na thotë mirëmëngjes dhe mirëmbrëma, e jo më të kryejë detyrën e tij”, akuzoi Kovaçi lojra me winx.

Në uebsajtin e saj, Federatata Ndërkombëtare e Peshëngritjes ka publikuar lajmin për përjashtimin e Qerimajt, ndonëse aktualisht titulli nuk i është hequr ende zyrtartisht.

Paradokseve të shumta i shtohet edhe një tjetër nga sekretari i FSHP-së, Ilir Kraja: “Ka ardhur komisioni i antidopingut në Tiranë për të kontrolluar sportistët që do të marrin pjesë në Olimpiadë dhe në atë listë është edhe Erkandi. Pasi të përfundojë kjo konferencë, ai do të shkojë të kryejë analizat për dopingun. Duhet vlerësuar si një shenjë pozitive që ai lejohet të kryejë këto kontrolle si pjesëtar i skuadrës olimpike shqiptare”.

Si gjithmone mos harroni te luani lojra me makina dhe lojra falas online.

Xbox, lojrat edhe në platforma të tjera

Drejtues të Microsoft kanë deklaruar se në Krishtlindjet e ardhshme lojra me barbi elektronike të platformës Xbox do të jenë të gatshme për t’u luajtur edhe në platforma të tjera si Smartphone, PC dhe tablet.

Një ndër risitë e prezantuara nga administratorët e Microsoft janë “Halo 4” dhe “Kinect voice control”, që do të mund të aplikohen kryesisht për “FIFA 13”.

Prova e bërë deri tani ka treguar se zëvendësimet gjatë ndeshjes dhe ndryshimi i formacionit mund të bëhen përmes komandave zanore.

Pra, lojtarët nuk do të kenë nevojë të ndalojnë lojra online, por do të mjaftojë që të flasin direkt me televizorin që kanë përpara.

Luaj lojra gta falas se te zhvillon imagjinaten.

Sunday, May 13, 2012

Lojra per vajza


Lojra per vajza e shume lojra te tjera do ti gjeni vetem te http://lojrapervajza.org!

Ketu do te gjeni shume lojra te ndryshme me veshje e lojra te tjera per femra si lojra me makiazh.